Muzeum Historii Polski Ilustrowany Kuryer Wojenny
Dzisiaj jest 12 grudnia 1928 roku Cena: 2 Mk Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Redakcja: Muzeum Historii Polski w Warszawie, ul. Senatorska 35, 00-099 Warszawa, email: info@muzhp.pl

Tu jesteś: Strona główna » Społeczeństwo » W obronie Rzeczypospolitej

W obronie Rzeczypospolitej

Do mieszkańców Warszawy

               Ażeby przygotować należycie zastęp mówców, Sekcja Propagandy Obywatelskiego Komitetu Wykonawczego O.P. w porozumieniu z Centr. Kom. Propagandy Z.A. i Wydziałem Propagandy Gener. Insp. A.O. zorganizowana Szkołę Propagandy pod kierownictwem p. Limanowskiego.

              Szkoła Propagandy, w której wykłady dla mówców odbywają się codziennie przy udziale najwybitniejszych sił mieści się w gmachu Konserwatorjum Muzycznego przy ul. Okólnik Nr. 1. Byłoby bardzo pożądane, aby do szkoły tej zgłaszało się jaknajliczniej nauczycielstwo polskie, które korzystają z ferji wakacyjnych, rozporządza wolnym czasem i mogłoby w znacznym stopniu przyczynić się do uświadamiania najszerszych warstw ludności, obałamucanej przez wrogie nam elementy.

              Zaznaczyć przy tem należy, iż mówcy jednominutowi, celem ułatwienia im pracy, otrzymają treść przemówień, jakie mają wygłaszać.

              Wszelkie zgłoszenia do pracy i wnioski w sprawie propagandy przyjmuje Szkoła Właściwej Propagandy Sala Nr. 5, Krakowskie-Przedmieście 6 (Uniwersytet, Gmach Główny).

Gazeta Warszawska, 18 sierpnia 1920 r.


Archiwum: